Vítame Vás na našich stránkach...

S kosením máme generačné skúsenosti...


Ako zazimovať kosačku

udrzba kosacky

Čas posledného kosenia je taktiež čas prípravy kosačky na oddych počas zimy. Keďže ste spolu strávili takmer tri štvrtiny roka, venujte svojej kosačke aspoň minimálnu starostlivosť, ktorú si zaslúži. Pol hodina starostlivosti po poslednom kosení Vám uľahčí život na jar a môže výrazne predĺžiť životnosť vašej kosačky.

Vyprázdnite palivovo v nádrži

Kosačka by nikdy nemala dlhšiu dobu stáť s palivom v nádrži, nakoľko benzín môže spôsobiť zalepenie alebo zahrdzavenie častí karburátora. Najjednoduchší spôsob ako vyprázdniť palivovú nádrž je správne si naplánovať množstvo benzínu pre posledné kosenie trávy, s tým že s posledným kosením všetok benzín spálite. Po tom ako dokosíte, nechajte kosačku bežať na prázdno až pokiaľ motor nezhasne. Po tom ako motor zhasne naštartujte znova až dovtedy pokiaľ motor už viac nenaskočí.

Odpojte a vyčistite zapaľovaciu sviečku

Nechajte kosačku vychladnúť a pred pokračovaním ďalšej údržby odpojte sviečku, čím zabezpečíte to, že motor náhodne nenaskočí. Vyberte sviečku a vyčistite ju technickým benzínom, čím zabránite jej prilepeniu a komplikovanému vykrúcaniu na jar. po tom ako sviečku vyčistíte, zakrúťte ju naspäť, avšak kábel nechajte odpojený. Na jar ideálne vymeňte sviečku za novú.

Vyberte batériu

V prípade, že máte záhradný traktor alebo kosačku, ktorá má baterku vyberte ju, vyčistite kefou a uložte na suché miesto. Pri odpájaní baterky majte na mysli, že ako prvé treba odpojiť mínusový kontakt ( - ).

Vyčistite kosačku

Odstráňte všetky zvyšky zaschnutej trávy a lístia a nechajte kosačku uschnúť. Po tom ako je suchá, nastriekajte kovové časti olejovým sprejom, čím zabránite korózii.

Garážujte kosačku na suchom a chránenom mieste, pričom dajte pozor, aby vedľa pece alebo miesta, kde je príliš teplo.

<< Späť