Vítame Vás na našich stránkach...

S kosením máme generačné skúsenosti...


Články súvisiace zo starostlivosťou o záhradu

V nasledovných článkoch prinášame rady súvisiace so starostilvosťou o záhradu, pestovanie byliniek, rastnín a stromov, ako aj iné zaujímavosti z oblasti záhradníctva a domácich prác.


Kompostovanie ako a prečo

Kompostovisko predstavuje spojenie príjemného s užitočným. Ak sa teda rozhodneme pre kompostovanie, najvhodnejším časom je obdobie jesene, keď máme v záhrade k dispozícií množstvo odpadu vhodného na kompost.

Viac...

Starostlivosť o bylinky

Rozhodli ste sa pre bylinky? Vlastné bylinky v kuchyni, to je poklad. Mnoho z nich ostáva dostatočne malých, čo im umožňuje sa aklimatizovať a s úspešnosťou rásť nielen v záhrade, ale rovnako aj v črepníkoch na parapete okna či na balkóne.

Viac...

Zber, sušenie a uchovávanie byliniek

Bilinky predstavujú dôležitú súčasť starostlivosti o záhradu, ako aj vhodné doplnenie jedálneho lístka. Ak pri varení používame čerstvé lúčne alebo záhradné bylinky, tak ich stačí jednoducho natrhať pred varením. No v prípade zberu na sušenie sa postupuje trošku inak.

Viac...

Pestovanie zeleniny na balkóne

Pri domácom mini pestovaní v črepníkoch či kontajneroch, môžte ochutnať čaro a chuť domácej zeleniny. Dokonca mnoho druhov zeleniny s tým nemá najmenší problém, a s vhodnou staroslivosťou a správnymi rastlinami, si môžeme vytvoriť vlastnú zeleninovú záhradu aj doma na balkóne.

Viac...

Rastliny ktoré nevyžadujú veľa svetla

V článku Vám prinášame zoznam rastlín, ktoré sa dajú vypestovať aj v úzkej záhrade, na balkóne alebo v inom priestore, kde svieti slnko iba určitú časť dňa, a práve to týmto rastlinám vyhovuje.

Viac...

Rastliny vhodné pre budovanie živého plota

Živý plot nie je len spôsob ako oplotiť svoju záhradu či dvor. Živý plot je cesta ako odhlučniť svoj pozemok od ruchu a prachu ulice.

Viac...

Ako zazimovať kosačku

Čas posledného kosenia je taktiež čas prípravy kosačky na oddych počas zimy. Keďže ste spolu strávili takmer tri štvrtiny roka, venujte svojej kosačke aspoň minimálnu starostlivosť, ktorú si zaslúži. Pol hodina starostlivosti po poslednom kosení Vám uľahčí život na jar a môže výrazne predĺžiť životnosť vašej kosačky.

Viac...