Vítame Vás na našich stránkach...

S kosením máme generačné skúsenosti...


Články súvisiace zo starostlivosťou o záhradu a trávnik ako aj rady a tipy pre kosenie trávy

V nasledovných článkoch vám ponúkame rady a návody na to, ako sa starať o trávnik, aby bol nosným pilierom vašej záhrady, resp. pekným doplnkom vášho domu.


Akú výšku trávnika udržiavať?

Každý trávnik má svoju ideálnu výšku kosenia, pričom odmenou za udržiavanie ideálnej výšky trávnika, bude jeho svieži vzhľad, nižší výskyt buriny a suchých stebiel. Príliš krátka tráva je na jednej strane náchylnejšia k invázii burín, spáleniu slnkom a nadmernému vysušovaniu.

Viac...

Ako a kedy hnojiť trávik?

V prípade, že váš trávnik nemá tú správnu farbu a nachádzajú sa na ňom rôzne škvrny, môže to byť spôsobené nedostatkom výživných látok. V tomto článku prinášame pohľad na to, ako a kedy hnojiť trávnik, resp. ako ho hnojiť správne.

Viac...

Ako efektívne polievať trávik?

Pre dosiahnutie hustého a zdravo zeleného trávnika je nevyhnutné, aby mal v správnom čase dostatok vlahy, a aby mu bola táto vlaha dodaná správnym spôsobom.

Viac...

Ako a kedy zasiať trávnik?

Začiatok jesene je ideálny čas pre založenie nového trávnika, kedy nižšie teploty chránia semená pred vyschnutím a dostatok slnka a vlahy, im napomáha k dôkladnému naklíčeniu pred zimnou hybernáciou.

Viac...

Ako a kedy prevzdušniť trávnik?

Pre správnu výživu trávnika je veľmi dôležité zabezpečiť prísun živín, vzduchu a vody k jeho koreňovému systému, čomu môže vo výraznej miere prispieť prevzdušnenie trávnika. Viac...


Ako chrániť trávnik pred letnými horúčavami

Pri ochrane trávnika pred vysokými letnými teplotami musíme zobrať do úvahy tri základné pravidlá, s ktorými máme šancu zabezpečiť jeho zdravý vzhľad a celistvosť.

Viac...

Ako sa zbaviť buriny v trávniku

V tomto článku ponúkame niekoľko rád, ako eliminovať výskyt buriny v trávniku, a následne zabrániť jej návratu udržiavaním zdravej a silnej trávy s minimálnym použitím chemikálii a pesticídov.

Viac...

Ako pripraviť trávnik na zimu

Koniec septembra je po letných horúčavách a suchu najlepší čas, pre vybudovanie kvalitného základu budúcoročného sviežeho a zeleného trávnika. Konzervačné práce by mali pozostávať s nasledovných krokov...

Viac...

Ako si správne vybrať kosačku?

Kosenie trávnika je veľmi dôležitou súčasťou starostlivosti o záhradu, a preto by sme mali dbať na správny výber kosačky.

Viac...

Príprava kosačky na novú sezónu

Na začiatku sezóny, zvyčajne na jar, by ste sa mali zamerať minimálne na nasledovné štyri oblasti, čo sa týka údržby kosačky na trávu...

Viac...

V nasledovných článkoch prinášame rady súvisiace so starostilvosťou o záhradu, pestovanie byliniek, rastnín a stromov, ako aj iné zaujímavosti z oblasti záhradníctva a domácich prác.


Kompostovanie ako a prečo

Kompostovisko predstavuje spojenie príjemného s užitočným. Ak sa teda rozhodneme pre kompostovanie, najvhodnejším časom je obdobie jesene, keď máme v záhrade k dispozícií množstvo odpadu vhodného na kompost.

Viac...

Starostlivosť o bylinky

Rozhodli ste sa pre bylinky? Vlastné bylinky v kuchyni, to je poklad. Mnoho z nich ostáva dostatočne malých, čo im umožňuje sa aklimatizovať a s úspešnosťou rásť nielen v záhrade, ale rovnako aj v črepníkoch na parapete okna či na balkóne.

Viac...

Zber, sušenie a uchovávanie byliniek

Bilinky predstavujú dôležitú súčasť starostlivosti o záhradu, ako aj vhodné doplnenie jedálneho lístka. Ak pri varení používame čerstvé lúčne alebo záhradné bylinky, tak ich stačí jednoducho natrhať pred varením. No v prípade zberu na sušenie sa postupuje trošku inak.

Viac...

Pestovanie zeleniny na balkóne

Pri domácom mini pestovaní v črepníkoch či kontajneroch, môžte ochutnať čaro a chuť domácej zeleniny. Dokonca mnoho druhov zeleniny s tým nemá najmenší problém, a s vhodnou staroslivosťou a správnymi rastlinami, si môžeme vytvoriť vlastnú zeleninovú záhradu aj doma na balkóne.

Viac...

Rastliny ktoré nevyžadujú veľa svetla

V článku Vám prinášame zoznam rastlín, ktoré sa dajú vypestovať aj v úzkej záhrade, na balkóne alebo v inom priestore, kde svieti slnko iba určitú časť dňa, a práve to týmto rastlinám vyhovuje.

Viac...

Rastliny vhodné pre budovanie živého plota

Živý plot nie je len spôsob ako oplotiť svoju záhradu či dvor. Živý plot je cesta ako odhlučniť svoj pozemok od ruchu a prachu ulice.

Viac...

Ako zazimovať kosačku

Čas posledného kosenia je taktiež čas prípravy kosačky na oddych počas zimy. Keďže ste spolu strávili takmer tri štvrtiny roka, venujte svojej kosačke aspoň minimálnu starostlivosť, ktorú si zaslúži. Pol hodina starostlivosti po poslednom kosení Vám uľahčí život na jar a môže výrazne predĺžiť životnosť vašej kosačky.

Viac...