Vítame Vás na našich stránkach...

S kosením máme generačné skúsenosti...


Ako a kedy zasiať trávnik?

Začiatok jesene je ideálny čas pre založenie nového trávnika, kedy nižšie teploty chránia semená pred vyschnutím a dostatok slnka a vlahy, im napomáha k dôkladnému naklíčeniu pred zimnou hybernáciou.

Ako teda začať? V prvom kroku je potrebné odstrániť všetky stopy starého trávnika. Následne je potrebné skypriť pôdu a obohatiť ju o kompost. Do takto pripraveného podkladu môže pridať hnojivo, ktoré napomôže k lepšiemu zakoreňovaniu trávnika.

ako zasiat travnik

Potom, čo je pôda pripravená je vhodný čas začať s vysievaním trávnika, kde je dôležité pravidelne rozhádzať semená v dostatočnej hustote, avšak nie tak aby sa prekrývali. Po tom ako je trávnik rozosiaty, semená zakryte zeminou, resp. inými slovami ich pomaly zahrabličkujte do pripravenej pôdy a prekryte ďalšou vrstvou kompostu, ktorá ich ochráni pred mechanickým premiestnením, či už vplyvom vody alebo vetra.

Posledným, avšak veľmi dôležitým krokom pre zakladanie trávnika je správne zalievanie, kedy trávnik potrebuje dostatok vody, aby semená nevyschli. Zo začiatku sa odporúča polievať trávnik 2-3 krát denne, pričom vodu treba aplikovať opatrne, aby nedochádzalo ku vymývaniu semien. Po tom, čo sa trávnik zastabilizuje resp. zakorení, je možné znížiť frekvenciu polievania na 3-4 krát týždenne, samozrejme podľa potreby.

Po tom ako trávnik narastie je počiatočné kosenie trávy veľmi dôležité pre jeho ďalší vývoj. V tomto prípade sa odporúča nastaviť výšku kosenia tak, aby ste odstránili maximálne 1/3 stebla trávy.

<< Späť