Vítame Vás na našich stránkach...

S kosením máme generačné skúsenosti...


Ako efektívne zalievať trávnik?

Pre dosiahnutie hustého a zdravo zeleného trávnika je nevyhnutné, aby mal v správnom čase dostatok vlahy, a aby mu bola táto vlaha dodaná správnym spôsobom.

Vo všeobecnosti by sa trávnik mal zavlažovať len vtedy, keď to potrebuje, pretože pravidelné polievanie trávnika môže viesť ku jeho preliatiu, čo podporuje vznik plesní.

Existuje niekoľko spôsobou, ako zistiť, kedy trávnik potrebuje vodu. Závlaha trávnika je na mieste, keď tráva začína mať modrosivý odtieň a ovädnuté vrcholce stebiel. S vysúšaním taktiež stráca svoju pružnosť a trvá mu dlhšie, kým sa vráti do svojej východiskovej pozície po tom ako po ňom prejdete.

polievanie travnika

Správny pomer vody vo všeobecnosti podporuje rast koreňového systému, no príliš časté polievanie podporuje rast buriny, pričom nariedko rastúci trávnik poprepletaný burinou sa stave náchylnejší k vysúšaniu a chorobám. Správne polievanie podporuje tvorbu koreňového systému, kedy korene rastú do väčšej hĺbky, a tak sú odolnejšie a výkonnejšie v období sucha.

Najvhodnejšou dobou pre zavlažovanie trávnika je skoro ráno, kým pôda nie je príliš rozpálená od slnka. Taktiež sa treba vyhnúť polievaniu horúcou vodou. Rovnako treba dávať pozor na to, či sa neschyľuje k dažďu, čo by mohlo viesť k zbytočnému premáčaniu pôdy.

Dôležitým faktom pre zalievanie trávnika je, že každý trávnik má mať svoju ideálnu výšku. Dlhodobým udržiavaním příliž nízkeho trávnika sa oslabuje jeho koreňový systém, čo znižuje jeho odolnosť, a ani nadmerné zavlažovanie to nenapraví.

<< Späť